Logo / Link Firma Adı Firma Tanıtım
Air Tek Mühendislik Firmamız; hastane, temiz oda, ilaç üretimi, mikrobiyolojik laboratuvarlar, gıda sanayi ve hassas odalar gibi yüksek mühendislik deneyimi gerektiren yerlerde; tasarım, danışmanlık, proje geliştirme ve mühendislik, anahtar teslimi mekanik taahhüt, malzeme satışı, satış sonrası bakım onarım hizmetleri, validasyon, kalifikasyon ve eğitim konularında bir bütün olarak hizmet vermektedir.
ISO 9001:2000 kalite yönetim sistemi altında hizmetlerine devam eden firmamız; hijyenik ve konfora yönelik klima ve havalandırma sistemlerini, havalandırma tesisatı, mekanik tesisat, filtrasyon, elektrik güç kumanda panoları, otomatik kontrol ve otomasyon bölümlerini de içerecek şekilde anahtar teslimi yapmaktadır.
Aynı zamanda sistemde meydana gelebilecek arızaları önlemek, sistem performansının düşme şansını veya hatanın ortaya çıkma ihtimalini azaltmak, sistemin ömrünü uzatmak ve daha verimli çalışmayı sağlamak amacı ile periyodik olarak sistemlerin koruyucu ve arıza bakımlarını yapan uzman bir bakım ekibi ile TSE-HYB yetki belgesi ile kesintisiz hizmet vermektedir.
Klima ve havalandırma sistemlerine ait, hijyenik ve konfor klima santralleri, soğutma grupları, fancoil üniteleri, filtreler, buharlı nemlendiriciler, hava kontrol malzemeleri (menfezler, hepa filtre kutuları, VAV, CAV, laminar flow üniteleri, lif tutucu menfezler, shut – off damperler ) ve otomatik kontrol cihazlarının da satışını üstlenmiştir.
Yüksek bilgi birikimine sahip ve konusunda deneyimli personelimizle kurulu sistemlerin validasyon (Partikül sayımı, DOP Testi, Hava hızı ölçümü, Odalar arası hava akışı ölçüm testi, HEPA filtre conta sızdırmazlık testi, mahal sıcaklık değeri ölçümü, mahal relatif nem değeri ölçümü ) ve işletmeci personelin eğitilmesi konularında da hizmet vermeye devam etmektedir.
Firmamızın hedefi; problemlere doğru mühendislik yaklaşımı yaratmak, ekonomik, hızlı ve % 100 koşulsuz müşteri memnuniyetine dayalı çözümler üretmektir.
Airtest Validasyon ve Ölçüm Hiz. Tic. Ltd. AiRTEST İstanbul merkezli olup Türkiye genelinde hizmet veren bir kuruluştur. Hastanelerde Ameliyathane ve Yoğun bakım, Mikroelektronik Sanayi, İlaç Sanayi, Gıda, Tıbbi Üretim alanlarındaki Temizodaların uluslar arası standartlara göre çalışmasını sağlamak için Validasyon hizmeti veren ve işletmeler için modern çözümler üreten bir firmadır.
Bunun yanı sıra sertifikasyon ve Temiz alanların tasarımları/Validasyonları hakkında eğitim hizmetlerini de sunuyor.
ValidasyonSertifikasyonEğitim
Akar Alüminyum 1987 yılında İstanbul da kurulan Akar Alüminyum konut, avm, hastane, otel, ofis, işhanı, okul, üniversite ve çok daha çeşitli programları bulunan projelerde alüminyum doğrama sistemleri , cam cephe - kapaklı cephe sistemleri, ofis bölme sistemleri gibi alanlarda yapı sektörüne hizmet etmiştir ve etmeye de devam etmektedir.
Akar Alüminyum 2004 yılından itibaren temiz oda cam separasyon sistemleri üretimine başlayarak sektörle tanışmıştır. 2012 yılından itibaren de A STERİLPANEL markası adı altında temiz oda partisyon sistemleri üretimi yapmaya başlamıştır. Bu üretim kapsamında modüler hpl , paslanmaz , galvaniz ve alüminyum temiz oda paneli , yürünebilir tavan, grid tavan, temiz oda kapısı, dinamik – statik pass-box ve hijyen aksesuarları gibi üretimleri gmp ve fda normlarına uygun olarak kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.
TemizodaPanel SistemiNumune Alma Kabini
Akdeniz Tanıtım AŞ Akdeniz Tanıtım A.Ş. 1993 yılında kurulan bir fuar yapım, organizasyon ve yayıncılık kuruluşudur.
1993’den bu yana Antalya’da düzenli olarak her yıl gerçekleştirilen “Yapex Yapı Fuarı”nın; “Restorasyon, Renovasyon ve Kültür Mirası’nı Koruma Fuarı”nın; İstanbul’da Cleanroom Fuarı ile eşzamanlı düzenlenen “Biotech Eurasia” ve “Expo Analytech” Fuarlarının ve “Maintenance İstanbul” Fuarının da organizasyonlarını sürdüren Akdeniz Tanıtım A.Ş., yayıncılık alanında da ilgili sektörlerde çeşitli kataloglar ve web yayınları ile sektörel bazlı çalışmalar yürütmektedir.
Fuarlar kapsamında düzenlenen mesleki ve bilimsel toplantılar, konferans ve sunum etkinlikleri de kurumun organizasyonel faaliyet alanı içindedir.
FuarYapıRestorasyonCleanroomTemizodaAnalitikBiyoteknolojiOrganizasyonMaintenanceEndüstriyel Bakım
Alptek Kimya Laboratuvar Cihazları ALPTEK kuruluşundan itibaren, bilimsel ve endüstriyel altyapıların kurulması ile ilgili hem uzman kadrosundan kaynaklanan teknik birikimi hem de uluslararası çözüm ortakları ile birlikte etkin ve sürdürülebilir çözümler sunan bir mühendislik ve teknoloji firmasıdır.
Altaylar Test Analiz Validasyon Ambalaj San. AŞ Altaylar Test Analiz Validasyon olarak medikal üretim sektörü, ilaç sektörü, hastahaneler ve laboratuvar gibi faaliyet alanlarının gerekli kalifikasyon çalışmalarında hizmet vermek amacıyla 2020 yılında kurulmuştur. Kuruluş amacının başlarında sektöründe profesyonel ekip ve cihazlar ile en geniş kapsamlı Türkak tarafından akredite olarak A tipi muayene kuruluşu olmayı hedeflemiştir.
TemizodaBiyogüvenlik KabiniLaf KabiniPerformans KalifikasyonuEtilen OksitOtoklav ValidasyonuSterilizasyonValidasyonBioburden TestiSterilite Testi
Aya Validasyon Ambalaj Sterilizasyon AYA Validasyon; Temizoda HVAC performans nitelendirmesi, biyogüvenlik Kabini performans nitelendirmesi, etilen oksit sterilizasyon validasyonu, gama sterilizasyon validasyonu, otoklav sterilizasyon validasyonu, etilen oksit sterilizasyon hizmeti, temizoda da paketleme hizmeti ve laboratuvar analizleri yapan Ankara merkezli bir kuruluştur. ISO 13485 belgesi ve TS EN ISO 17020 akreditasyonuna sahip A tipi muayene kuruluşudur. Uzman ekip ve son teknoloji cihazları ile yurt içi ve yurt dışı hizmet vermektedir.
TemizodaPerformans NitelendirmesiBiyogüvenlik KabiniEtilen OksitSterilizasyonValidasyonGamaOtoklavAnalizBioburden
BC Biyomedikal Deney ve Kalibrasyon Şirketimiz bünyesinde ülke genelindeki tüm sağlık kuruluşlarında bulunan : Ameliyathane, Yoğun Bakım, TPN Üniteleri, Biyogüvenlik Kabinleri, Kemoterapi Kabinleri ve Laminarflow Kabinlerde ; Temiz Odalarda (İlaç Üretim Alanlanları, Tıbbi Cihaz ve Malzeme Üretim Alanları, Gıda Üretim Alanları, Mikro Elektronik Parça Üretim Alanları,Kozmetik Ürün Üretim alanları ) ve diğer steril alanlarda uluslararası kabul görmüş standartlara uygun HVAC Sistemi Validasyon Testleri alanında hizmet vermekteyiz. Validasyon Hizmetini Uluslararası standartlara uygun deney metodları ve izlenebilirlik zinciri sağlanmış son teknoloji ile üretilmiş test cihazlarını kullanarak vermekteyiz.
HİJYENİK KLİMA SİSTEMİ
• DEVREYE ALMA TESTLERİ
• KANAL SIZDIRMAZLIK TESTLERİ
• HVAC SİSTEMİ VALİDASYON TESTLERİ
• Hepa Ve Ulpa Filtreler Ve Donanımı Sızdırmazlık Testleri
• Partikül Sayımı Ve Temizlik Alanının Sınıflandırılması Testi
• Hava Debisi Hava Hızı Ve Aynılığının Ölçülmesi
• Sıcaklık Ve Nem Ölçümü
• Hava Akış Karakteristiğinin Görselleştirilmesi Testi
• Dekontaminasyon/Geri Kazanım Zamanının Tesbiti
• Ameliyathane Gürültü Ölçümü
ValidasyonKalibrasyonTest Ayar DengelemeKanal Sızdırmazlık Testi
Beckman Coulter Biyomedikal Ürünler Beckman Coulter Yaşam Bilimleri Hakkında,
Gelişmiş araştırma ve keşif, 80 yıllık bir inovasyon mirasına dayanan temelimizdir.
Beckman Coulter'da kendimizi laboratuvarı geliştirmeye ve optimize etmeye adadık. 80 yılı aşkın bir süredir, laboratuvar profesyonelleri için bilimsel araştırma ve hasta bakımını geliştirmeye yardımcı olan güvenilir bir ortak olduk. Hayati bir rolümüz var: yenilik, güvenilirlik ve verimliliğe odaklanmamız, dünya çapında klinik, araştırma ve endüstriyel müşteriler için tercih edilen ortak olmamıza neden oldu.

Yaşam bilimlerinde araştırmacılar, hastalık nedenleri ve potansiyel yeni tedaviler de dahil olmak üzere karmaşık biyolojik sorunları incelemek için Beckman Coulter'ın hassas araçlarını kullanır. Uzmanlardan oluşan ekibimiz, üniversiteler, devlet kurumları, biyoteknoloji ve ilaç şirketleri, hastaneler ve ticari laboratuvarlar gibi çok çeşitli ortamlardaki laboratuvar müşterileri için araştırmaların karmaşıklığını anlamak için zaman ve enerji harcar. Yeni süreçler ve teknolojiler geliştirerek geleneksel bilgeliğe meydan okuyoruz; amacımız, bugün piyasada bulunan en iyi, en güvenilir laboratuvar çözümlerini geliştirmektir.

275.000'den fazla Beckman Coulter sistemi, dünya çapında hem Diyagnostik hem de Yaşam Bilimleri laboratuvarlarında çalışmaktadır.
Partikül Sayım CihazıMetone Saha İzleme SistemleriÇevresel İzleme SistemleriHava Partikül SayımTaşınabilir Partikül Sayım Cihazı
Burgeon Biyoteknoloji ve San. Tic. AŞ. BMT Group bünyesinde bulunan Burgeon Biyoteknoloji, minimal invazif işlemlerde kullanılan ürün yelpazesiyle estetik sektöründe yerini almıştır. Ülkemizde, dünya standartlarındaki üretim tesisi ve yüksek kalitedeki üretim kapasitesi ile çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Genişleyen ürün yelpazesiyle Plastik Cerrahi, Dermatoloji ve Medikal Estetik branşlarında çok kullanılan Hyaluronik Asit, Kalsiyum Hidroksiapatit (CaHa) ve Platelet Rich Plasma (PRP) malzemelerini kendi arge ve yüksek teknolojisi ile üreterek ülkemiz ve dünya pazarında buluşturmaya başlamıştır.
CamFil Filtre Temiz hava ve hava fitreleri pazarında 1963`den beri ön saflarda

1963 yılında Trosa İsveç`te kurulan Camfil, hava filtreleri ve temiz hava çözümlerinde dünya lideridir. Dünyanin en küresel filtreleme uzman firmalarından biri olarak , en uzun ömürlü , en düşük işletme ve bakım masraflarınının yanı sıra mümkün olan en yüksek enerji verimliliğine sahip, sürdürülebilir , sınıfının en iyisi , geniş yelpazede ürün ve hizmetlerimizi sunuyoruz. Odak noktamız her zaman müşteri ihtiyaçları ve tatmini üzerindedir. Her zaman mümkün olan en yüksek standartı taahhüt ederiz, çalışanlarımız, ürünlerimiz ve süreçlerimiz sunduğumuz ya da sunduğumuzdan daha iyi sonuçları sağlarlar.
HvacHavalandırmaHepa FiltreHava FiltreleriTemiz Hava
CT Farma İlaç ve Biyoteknoloji Araştırma Geliştirme San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. CT Farma kuruluşundan bu yana bilimsel çalışmaları referans alarak sürdürülebilir projeler içerisinde yer almış ve geleceği düşünmekten vazgeçemeyerek hep bir adım daha ileriyi hedeflemiş ve başarma arzusu ile bu hedeflerine ulaşmıştır. Ulaşmış olduğu her bir başarı yeni bir hedefe ulaşmak için motivasyon noktası olmuştur.

CT Farma İlaç ve Biyoteknoloji Araştırma ve Geliştirme Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi 2012 yılında kurulmuştur. Halen Tübitak Gebze Yerleşkesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nde yer alan laboratuvarında araştırma ve geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.

CT Farma geleceği düşünmekten vazgeçmeyen yapısı ile Ocak 2017 de Ataşehir Palladium Tower'da TFLL İlaç, Gıda Takviyesi ve Kozmetik firmasını kurmuştur. Bu firma ile CT Farma'nın kendisi için geliştirmiş olduğu ilaç, gıda takviyesi ve dermokozmetik ürünlerinin ruhsatlandırma, satış ve pazarlama faaliyetleri yürütülmektedir.

CT Farma mevcut faaliyetlerini yurtdışına genişletme projesi çerçevesinde Kasım 2017 'de TFLL Pharma BVBA ismi ile bağımsız bir Belçika şirketi kurmuştur. Hasselt Üniversitesi'ne bağlı Bioville Teknoparkı'nda faaliyet göstermektedir.

CT FARMA ismi, müşteriye özel (custom tailored) ürün ve hizmet üretimini esas almasından hareketle oluşturulmuştur. CT Farma müşterilerine dış tedarikçi olarak firma dışı geliştirme hizmeti veren (Out Source Contract Development Company) bir şirket olup, TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardına sahip formülasyon geliştirme laboratuvarı, analitik geliştirme laboratuvarı ve steril oda laboratuvarı ile yerli ve yabancı ilaç firmalarına steril çözelti, liyofilize toz, katı ve yarı katı dozaj formlarında olmak üzere jenerik ilaç, gıda takviyesi, dermokozmetik ürün alanlarında ürün geliştirme hizmeti vermektedir.
Steril OdaAr-geFormülasyonMetod Validasyon
ECOLAB Konaklama & Gıda Hizmeti: Gıda servisi, konaklama, sağlık sektörü, perakende, tesis yönetimi şirketleri, tesis içi çamaşırhane, housekeeping, su filtrasyonu ve yumuşatma, gıda güvenliği, havuz ve spalar için temizlik ve sanitasyon ürünleri, programları ve hizmetleri.
Haşere Mücadele: Ticari işletmelerde keşif, tespit, bertaraf ve korunma için servis ve teknoloji yanında, gıda güvenliği, denetim ve eğitim servisleri.
Healthcare: Healthcare personelinin el yıkama, cerrahi fırçalama ihtiyaçlarını kapsayan ürünler, tıbbi cihazların yeniden kullanıma hazırlanması için temizleme ve dezenfeksiyon ürünleri ve yer ve yüzey dezenfeksiyon ürünleri ve servisleri.
Yiyecek & İçecek: Ürünlerin temizlenmesi ve sanitizasyonu, tarım, içecek, biracılık, ilaç, süt ürünleri, kırmızı ve beyaz et ve gıda işleme endüstrileri için ekipman, sistem ve servisler.
Tekstil Ürünleri: Ürünlerin temizlenmesi ve sanitizasyonu, iş üniformaları, çamaşır ve hastane hijyeni sektörlerine hizmet veren ticari çamaşırhaneler için veri yönetim sistemleri ve su geridönüşümlü enerji çözümlerini içeren program ve servisler.
Ege Nisan Validasyon Ege Nisan 1996 yılında Makine Mühendisi Ali Boylu tarafından İzmir ’de kuruldu. 2010 yılında hizmet merkezini İstanbul ’a taşıyan Ege Nisan, Temiz Oda validasyonu ve hijyenik havalandırma sistemlerinin test ve doğrulama faaliyetleri konusunda ulusal ve uluslararası alanda faaliyetlerini yürütmektedir.
Ekin Kimya Ekin Kimya olarak Türkiye ve yakın çevresindeki ülkelere yüksek kalitede kimyasal ürünler tedarik eden öncü bir şirketiz. Dünyanın önde gelen kimyasal üreticileri ile uzun süreli stratejik ortaklıklar kurarak ilaç, gıda, kozmetik, madeni yağ, medikal ve diagnostik sektörlerine çok geniş bir ürün yelpazesiyle hizmet vermekteyiz.

Müşterilerimize maliyet etkin ve esnek çözümler sunmak üzere 2012’de Gebze Kimyacılar Organize Sanayi Bölgesi’nde (GEBKİM) hizmete giren tesislerimizde yüksek hacimli depolama olanakları sağlıyor, laboratuvarlarımızda formülasyon, analiz, optimizasyon, teknik eğitim çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

1995 yılında kurulan, 1998’de Aktaş Dış Ticaret’in ortaklığıyla güçlenen şirketimiz, bugün T-Dinamik Enerji’nin de içinde bulunduğu büyük bir ailenin parçası. Planlı adımlarla büyümeye devam ediyor, hem tedarik ağımızı, hem de satış ve ihracat alanımızı her geçen gün genişletiyoruz.
Ekin Kimya
General Filter Havak Filtre İtalya’nın en büyük filtre üreticilerinden olan General Filter Firması ile Türk tesisat sektörünün güvenilir isimlerinden olan Havak Endüstri Tesisleri Tic. A.Ş‘ nin ortak girişimi olarak kurulmuş olan General Filter Havak Filtre Sanayi ve Ticaret A.Ş. her türlü havalandırma ve klima filtreleri konusunda Avrupa standartlarında üretim yapmaktadır. Üretimi ve satışı yapılan hava filtreleri, filtre cihazları ve aksesuarları, verim, basınç kaybı, toz tutma kapasitesi, yangın sınıfı gibi her türlü teknik konuda isteklere cevap verebilecek kalite ve standartlardadır.

Ön Filtreler, Hassas Filtreler, Hepa Filtreler, Aktif Karbon Filtreler, Hepa Filtre Kutuları, Filtre Hücreleri, Filtre Montaj Çerçeveleri ve Aksamlarını kapsayan tüm ürünler İstanbul fabrikamızda üretilmektedir.
Firmamız Üretim tesisleri, Hastaneler, Gıda, Temiz oda, İlaç, Enerji santralleri ,Mikroelektronik Havaalanları,Otomotiv,Otel,Alışveriş merkezleri gibi farklı sektörlerin taleplerine cevap verebilecek ürün çeşitliliğine sahiptir. Özellikle Hepa filtrelerimiz her ürün için EN1822 standardına göre test edilerek sertifikalandırılmaktadır.
FiltreHepaKarbonCompactTorba FiltreFan CoilMontaj ÇerçevesiPanel FiltreHepa Filtre KutusuRotary Filtre
Greenzone Temizoda ve Medikal Teknolojileri Hijyenik Havalandırma Sist. Müh. San. ve Tic. Ltd. Şti Greenzone, her ihtiyaca yönelik, güncel GMP ve ISO 14644 standartlarına uygun anahtar teslim temiz odalar üretir. Avrupa standartlarında kalite anlayışı, kullanıcı odaklı mühendislik uygulamaları, yerli ve yabancı ürün gamı ile optimum temiz oda çözümleri sunar. Sadece temiz oda konularında uzmanlaşan Greenzone,uzun yıllardır medikal üretim sektöründe kazandığı tecrübesini temiz oda projeleri tasarlamak ve inşa etmek üzere kurmuş, temiz oda konusunda uzmanlaşmış güçlü bir firmadır.
TemizodaCleanroomHepa BoxHavalandırmaAnahtar TeslimHvacKurulumOtomasyonPassboxAirshower
HAVMEKSAN Havmeksan Pharma olarak, ilaç sektöründe tecrübeli; inşaat, makine, elektrik, proses mühendisliği, kalifikasyon/validasyon mühendisliği ve danışman mühendislik kadrosu ile hizmet vermekteyiz.
Kuruluş amacımız; İlaç ve Gıda sanayilerine FDA dahil tüm Avrupa sağlık otorite, T.C. Sağlık Bakanlığı denetimlerinde başarılı olacak GMP belgeli anahtar teslim projeler yaparak teslim etmektir.

Faaliyet Alanlarımız;
 İlaç sektöründe Teknik/Mühendislik/GMP Danışmanlık (konsept, tasarım, uygulama),
 Tüm inşaat, alt yapı, ince işler,
 Ön arıtma, PW (saf su), WFI (enjeksiyonluk su), PS (saf buhar), temiz hava, temiz azot hatları projelendirme
 HVAC sistem ve Tüm mekanik tesisat tasarımları (ısıtma, soğutma, havalandırma, buhar, yangın, basınçlı hava vs.) ve uygulanması
 Elektrik tesisatı tasarımları ve uygulanması (kuvvetli akım, zayıf akım, alt yapı vb.)
 Montaj, devreye alma anahtar teslim projeler,
 Üretim ekipmanları, üretim kazanları ve su tankları projelendirme ve devreye alma,
 Ürün transfer sistemleri, CIP/SIP sistemleri projelendirme ve devreye alma,
 Temiz oda duvar panel, tavan, kapı, Pass-Box, interlock sistemleri projelendirme, imalat ve montaj,
 Kalifikasyon/Validasyon aktivitelerinin yapılması (makine/ekipman, sistem kalifikasyonları,
 bilgisayarlı sistem validasyonları, network kalifikasyonu),
 Gerekli olduğu durumlarda optimum maliyette ihtiyaç duyulan ilaç üretim makine ve ekipmanların temini, FAT, SAT yapılması, montaj ve devreye alınması,
 Bilgisayarlı sistem validasyonu, veri güvenliği ve bütünlüğü eğitimi,
 Proses maliyetlerinin düşürülmesi/optimizasyonu.
TemizodaValidasyonProje
ICCE Validasyon I.C.C.E. (International Cleanroom Control and Engineering / Uluslararası Temizoda Kontrol ve Mühendislik) 1980 yılında Brüksel Belçika’da kurulmuştur. 1998 yılında Dilek Sunar ile ortak olarak İstanbul ofisini açmıştır. 2003 yılında tamamen Türk sermayeli olan I.C.C.E Turkey, Türkiye’de temiz alanların ve ameliyathanelerin uluslararası standartlara uygun yapılması ve çalışması için İlaç, Tıbbı Malzeme, Gıda, Elektronik ve Hastane sektörlerindeki müşterilerine validasyon ve eğitim hizmeti vermektedir.
ValidasyonEğitim
İnşel Yapı ve Teknik Donanım Sistemleri Firmamız gerek temizoda ve gerekse biyogüvenlik tesisleri ve sistemleri konusunda ve mekanik taahhüt alanında uzmanlaşmış, çağdaş standartlara uygun işletmeye alma ve validasyon hizmetleri dahil olarak müşterileri için anahtar teslimi tasarım, mühendislik ve yapım çözümleri sunan, birçok yabancı firmanın temsilciliğini ve distribütörlüğünü üstlenmiş, 21 yıldan beri faaliyetlerini sürdürerek önemli projeler gerçekleştirmiş bir firmadır.
TemizodaBiyogüvenlikMekanik TaahhütDanışmanlıkTasarımYapımAnahtar Teslimi ProjelerÖzel LaboratuvarlarSarf MalzemeleriTemsilcilik
Lighthouse Worldwide Solutions EMEA Lighthouse Worldwide Solutions EMEA; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika ülkelerinden sorumlu, temizoda ve kontaminasyon alanlarında öncülük eden Lighthouse Worldwide Solutions yerel ofislerinden biridir. Bölgedeki tek akredite laboratuvara sahip Lighthouse EMEA; risk analizi, kurulum, validasyon, eğitim, kalibrasyon ve servis hizmeti gibi ilgili tüm süreçlerde müşterilerine en kaliteli hizmeti vermeyi hedeflemektedir.
Partikül Ölçüm CihazıKontaminasyon KontrolüÇevresel İzleme SistemleriAkredite LaboratuvarKalibrasyonProje YönetimiSistem Validasyonu
Makrotest A.Ş. Makrotest A.Ş., iklimlendirme sektörüne çözüm ortağı olarak önemli bir eksikliğin üzerine 2013 yılında kurulmuş, işi iklimlendirme tesisleri için tasarlanan ve uygulama sonrasında gerçekleşen sonuçları tespit etmek, hedeflenen özelliklere göre sistemin test, ayar ve dengeleme işlemlerini gerçekleştirerek enerji verimliliği sağlamak ayrıca hastane, laboratuvar, ilaç, medikal vb. yerler için HVAC temiz oda performans testlerini yapmak ve bu amaçla gerçekleştirdiği çalışmaları, konuya ait uluslararası standartlara uygun prosedürlerle gerekli hassasiyeti sağlayacak ekipmanlarla doğrulayarak gerçekleştiren ve raporlayan bir firmadır.

Makrotest çağdaş ve etik değerlere saygılı mühendislik kimliği ile enerji tasarrufunun, konforun, bilgi paylaşımının ve güvenilirliğin ön planda olduğu bir anlayışla iklimlendirme sektörüne test, ayar ve dengeleme (hava & su), havalandırma kanalı sızdırmazlık testleri, temiz oda performans testleri, biyogüvenlik kabini performans testleri, LAF kabini/ünitesi performans testleri, sıcaklık ve nem haritalandırma konularında uluslararası standartlara uygun olarak hizmet vermektedir.
İklimlendirmeHvacTadSes ÖlçümüTitreşim ÖlçümüDoğrulamaValidasyon
Mavi Hava Test Kontrol MAVİ HAVA 2009 yılında kurulmuş olup, firmamızın kurulum amacı temizoda ve ekipman kalifikasyon testlerini üçüncü taraf, tarafsız, etik değerleri olan, bağımsız bir firma olarak müşterilerimize hizmet vermektir.
MAVİ HAVA; ilaç, gıda, laboratuvar, hastane vb. gibi sektörlerde ihtiyaç duyulan temiz alanların ve ameliyathanelerin havalandırma sistemlerinin (HVAC - Heating Ventilation Air Conditioning) ve LAF (Laminer Air Flow) ünitelerinin ve Bio-Güvenli Kabinlerinin uluslar arası standartlarda çalışmasının kalifikasyonlarını yaparak sertifikasyon - validasyon hizmetlerini vermektedir. Firmamız ayrıca otoklav, tünel, fırın, etüv gibi ekipmanların ısı dağılım testleri yanı sıra depo alanlarının haritalama (mapping) testlerini de profesyonel ekibimiz ile gerçekleştirmektedir.
MAVİ HAVA, TÜRK- AK TS EN ISO/IEC 17020:2005 standardına göre "A" Tipi Muayene kuruluşu olarak üçüncü taraf bağımsız bir firma olup Temiz Odaların HVAC ve Bio-Güvenlik sistemleri uygunluğunu değerlendirip standartlarına göre değerlendirme ve raporlama yapmaktadır.

HİZMETLERİMİZ
- TEMİZ ODA HVAC SİSTEM KALİFİKASYONU
- BİO-GÜVENLİK KABİNİ KALİFİKASYONU
- -ÇEKER OCAK KALİFİKASYONU
- STERİLİZATÖR ISI DAĞILIM KALİFİKASYONU
- EKİPMAN SICAKLIK DAĞILIM KALİFİKASYONU
- DEPO HARİTALAMA TESTLERİ
- EĞİTİM
ValidasyonTemizodaLaminer SistemTestBio-güvenlik KabiniKalifikasyonOtoklav KalifikasyonuTünel KalifikasyonuSıcaklık DağılımAkreditasyon
Mekatronik Yapı Taahhüt San. AŞ Gelişen teknoloji ve artarak ihtiyacı devam eden temiz oda sistemleri ile ilgili olarak 20 yılı aşkın tecrübemiz ile anahtar teslimi Temiz Odalar, Ameliyathaneler, Yoğun Bakımlar, Pozitif ve Negatif Basınçlı İzolasyon Odaları, BSL 2- BSL 3 Laboratuvarları, Kimya Laboratuvarları ,Gıda Analiz Laboratuvarları ,Yanık Tedavi Üniteleri , Yataklı Sağlık Tesisleri ve Hastaneler konusunda hizmet vermekteyiz .
Ayrıca anahtar teslimi projeler dışında gerekli durumda; Danışmanlık, Projelendirme, Ölçüm ve Raporlama, Elektrik , Mekanik , İnşaat ve Otomatik Kontrol kalemlerinde de ayrıca hizmet verilmektedir.
Ürün Gurupları : Temiz Oda Panel Sistemi , Ameliyathane Kontrol Panoları , İzole Güç Sistemleri , HVAC Filtre ve ekipmanları, Numune Alma Kabini , Scada ve Otomasyon
TemizodaPanel SistemiAmeliyathaneKontrol Panolarıİzole Güç SistemleriHvacNumune Alma KabiniScadaOtomasyon
Metkal Ölçü ve Test Sistemleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Siemens Kalibrasyon Merkezi'nde 9 yıl görev yapmış ve kalibrasyonları fiilen gerçekleştirmiş deneyimli kişiler olarak, Haziran 2001 tarihi itibarıyla Metkal Kalibrasyon Merkezini kurmuş bulunmaktayız.

Elektrik-Elektronik, Sıcaklık, Nem, Boyut, Basınç, Tork, Akışkan Akışı, Kütle ve Terazi, Optik ve Akustik konularında Türkak tarafından TS EN ISO/IEC 17025 normuna göre akredite edilen laboratuvarlarımız ve uzman kadromuzla, firmaların kalibrasyon ihtiyaçlarına kaliteli, güvenilir, ekonomik ve kısa sürede cevap verebilecek bir Kalibrasyon Merkezi olarak hizmetinizdeyiz.

Firmamız 2017 yılı itibariyle A tipi Muayene Kuruluşu olarak akredite olmuştur.

-Temizoda (HVAC Sistemleri) Performans Kalifikasyonu
-Laminar Akışlı Kabinler / Cihazlar / Odalar Performans Kalifikasyonu
-Biyogüvenlik Kabinleri Performans Kalifikasyonu
-Sıcaklık ve Nem Kontrollü Ortamlarda Sıcaklık-Nem Dağılımı / Haritalaması

konularında Türkak tarafından TS EN ISO/IEC 17020 normuna göre akredite edilen kuruluşumuz ve uzman kadromuzla, firmaların ihtiyaçlarına kaliteli, güvenilir, ekonomik ve kısa sürede cevap verebilecek bir A tipi Muayene Kuruluşu olarak hizmetinizdeyiz.
Mustafa Nevzat İlaç San. A.Ş. Mustafa Nevzat İlaç Sanayii A.Ş. Türkiye'nin önde gelen, en eski ve köklü ilaç firmalarından biridir. Firma 1923'te Üsküdar, İhsaniye'de Mustafa Nevzat Laboratuvarı adı altında kurulmuştur.
Novagent Laboratuvar Sistemleri
Novagent Laboratuvar Sistemleri Ekibimize güveniyoruz....2003’den bu yana çok çeşitli kurumlar ile çok farklı kapsamdaki laboratuvar projelerini yönetmiş deneyimli teknik kadromuz ile detaylı briefingin ardından; teknik çizim ile mimari yerleşimi, mekanik-elektrik ihtiyaçların tespiti ve tedariği, tüm mobilyaların tespiti ve tedariği gibi bir laboratuvarın baştan sonra ortaya çıkarılmasında danışmanlık, tasarım, üretim, montaj süreçlerini yönetiyoruz. Ekibimizin teknik bilgileri Almanya’da periyodik eğitimler ile güncelleniyor, çalışma ve iş güvenliği eğitimleri ve sertifikalarını özenle takip ediyoruz.

İşletmenizin diğer çalışma alanlarında olduğu gibi laboratuvarda da verimlilik esasına göre sizleri ve projelerinizi yönlendiriyoruz. İşletmenizin özel ihtiyaçları dikkate alınmadığında kaçınılmaz olan verimsizlikleri önlemek için hem çalışanların zamanı, enerjisini hem de laboratuvardaki diger kaynakların verimli kullanılabilmesini önceliklendiriyor ve bu konuda proje sahiplerini mutlaka yönlendiriyoruz.

Deneyim sadece tekrardan değil, çeşitlilikten gelir...Ülkemizin yanı sıra Rusya dahil yakın ülkelerde çeşitli projeleri yönetmiş bulunuyoruz. Bu sayede farklı ülkelerin regulasyonları ve teknik ihtiyaçları konusunda deneyimli bir ekibe sahibiz. Gıda, petrokimya, üniversiteler, sağlık, enerji, test laboratuvarları gibi pek çok farklı alanda 50 m2 den 5000 m2 ye kadar çok farklı niteliklerdeki laboratuvarları tasarlamış ve tamamlamış bulunuyoruz.
Özyapı Temizoda Sistemleri Özyapı Temizoda Sistemleri; İstanbul Tuzla merkezli 20 yıllık tecrübesini günümüz inovasyonunu hedefleyen müşteri odaklı çözüm ortağı olarak faaliyete başlamış, Yalova’da 3100m² Kapalı Yüksek Teknoloji içeren Temiz oda üretim tesisi ile birleştirmiştir.

Mimari proje, Tasarım, Mühendislik, İnovasyon Üretim sanayi GMP Kalitesi ile modüler sistem ile birleştirmeyi hedeflemektedir. "İlaç Endüstrisi, Kimya Endüstrisi, Otomotiv Sanayisi, Savunma Sanayisi, Gıda Endüstrisi, Medikal Üretim, Bioteknoloji, Tıbbı Cihaz Üretimi, Hastane, Kozmetik Üretim Tesisleri gibi bir çok alanda Hizmet veren firmaların Temiz oda Sistemlerinde kullanmış olduğu, HPL/Sac Panel Sistemleri, Modüler/Yürünebilir Tavan Sistemleri, HPL/Sac Kapı Sistemleri, Passbox Geçiş Sistemleri, Atlama bankoları, İnterlock Sistemleri gibi ihtiyaçlarına ISO 5, ISO 8, GMP ve FDA standartlarında üretim ve montaj yaparak, Yurt İçi ve Yurt Dışı işverenin ihtiyaçlarını analiz etmekte doğru modüler, esnek etkin, düşük maliyette, Yüksek teknolojide üretim şartları oluşturabilmeleri için hizmet vermektedir.
TemizodaCleanroomPassboxProjeKalite TasarımKurulumPanel SistemleriKayar KapılarGmp
PharmaVision San. ve Tic. A.S. PharmaVision Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1954 yılında kurulan ve Türkiye'deki ilk yabancı sermayeli firmalardan biri olan Türk-Hoechst Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ne dek uzanan köklü geçmişi ile, modern üretim tesislerinde çevreye duyarlı teknolojilerle yerel ve uluslararası ilaç sektörü için üretim yapmaktadır. Sürekli teknolojik atılım içinde olarak, "Önce İnsan" ve "Doğaya Saygı" ilkelerinden hareketle İstanbul, Topkapı'da faaliyet gösteren PharmaVision, yüksek teknoloji ve kalite standartları ile yerli ve uluslararası pazarlarda tercih edilen lider bir ilaç üretim şirketidir. 46 müşteriye fason imalat hizmeti veren PharmaVision'da üretilen ürünler, hem yurt içi pazarda yer almakta, hem de müşteriler tarafından Avrupa Birliği ülkeleri de dâhil olmak üzere yurt dışı pazarlara (30'dan fazla ülkeye) ihraç edilmektedir.
PharmavisionFason ÜreticiFason Üretim / İmalatÜçlü SorumlulukYurt İçiYurt DışıYüksek TeknolojiKalite StandartlarıLiderİlaç Üretim
Politeks 1985 yılında İstanbul’da kurulan firmamız, yapı sektöründen gelen tüm deneyim ve tecrübelerini, temiz oda ve ofis mimarisi alanlarında dünyanın ileri gelen çözüm ortakları ile birleştirerek, “Polipanel®” markası altında birçok başarılı projeye imza atmıştır.
2015 senesinden itibaren, validasyon süreç ve kriterlerine hakim, temiz oda tasarımı ve projelendirme konularında uzman bir kadroya sahip olan Certilabo (Slovenya) ile “Polipanel Group” çatısı altında biraraya gelen firmamız, GMP normlarında, uluslararası ISO14644, EU GMP ve EN12469/NSF49 standartlarına uygun, anahtar teslim temiz odalar inşa etmeye başlamıştır.
Polipanel Group olarak, üretim faaliyetlerimizi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına 30 km. uzaklıktaki Dilovası Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) içerisinde yer alan, toplam 5.000 m² büyüklüğündeki fabrika binasında sürdürmekteyiz.
Uluslararası tecrübeye sahip mimar ve mühendislerden oluşan tasarım ve proje grubumuz ise İstanbul ve Üsküp ofislerimizde hizmet vermektedir.
TemizodaTemizoda TasarımıTemizoda OtomasyonuTemizoda ValidasyonuHijyen PanellerTemizoda KapılarıHermetik KapılarSızdırmaz Roll-up KapılarYürünebilir Tavan SistemleriOfis Bölme Sistemleri
Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi
NanoteknolojiSabancı ÜniversitesiAraştırma Ve Uygulama Merkezi
Termotes Termotes, her ihtiyaca yönelik, güncel GMP ve ISO 14644 standartlarına uygun anahtar teslim temizodalar üretir. Avrupa standartlarında kalite anlayışı, kullanıcı odaklı mühendislik uygulamaları, yerli ve yabancı ürün gamı ile optimum temiz oda çözümleri sunar. Sadece temizoda ve soğuk oda konularında uzmanlaşan Termotes, 1987 yılında Bayer ile başlayan temizoda çalışmalarında Roche, Sandoz, OnkoKoçsel, Pharmactive, Eczacıbaşı, Novartis, Berko ilaç, MSB Uydu Montaj Hangarı, Arçelik, Kamrusepa-Samyoung nükleer medikal gibi sektör devleri tarafından tercih edilen partner omuştur.
TemizodaPartisyonHavalandırmaAnahtar TeslimTasarımKurulumOtomasyonCleanroomHvac
Tetisan Endüstriyel Klima Tesisleri İmalat Sanayi ve Tic. A. Ş. TETİSAN, Endüstriyel Klima konusunda 38 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir. Uzmanlık konuları arasında; hijyen ortam (temizoda) klima sistemleri ile tekstil klima sistemleri ön plandadır. Bugüne kadar yurt içi ve dışında çeşitli tesislere imza atmıştır. Firma 10’u mühendis toplam 30 elemanı ile Esenyurt’ ta 5.000 m² üzerine kurulu fabrikasında taahhüt faaliyetlerine yönelik üretim yapmaktadır, merkez ofis ise 4. Levent’te bulunmaktadır.

Yurtiçinde gerçekleştirdiği birçok proje yanında, yurt dışında; Almanya, Hollanda, Suriye, Finlandiya, Özbekistan, İngiltere, İtalya, Bulgaristan, Türkmenistan, Polonya, İsviçre, İran, İsveç gibi birçok ülkeye de ihracat yapmaktadır. Tetisan ürünleri Alman TUVNORD ve TURKAK belgelendirme kuruluşlarının onayladığı ISO 9001 kalite güvence sistemi altında Türk Standartları Kalite belgeli olarak üretilmektedir.

TETİSAN Endüstriyel Klima A.Ş., faaliyet alanına giren konularda, minimum maliyet, maksimum performansı hedefleyerek uzmanlık isteyen tesisler projelendirmekte ve inşa etmektedir. Ayrıca müşterilerine danışmanlık, iş planlaması, projelendirme ve satış sonrası desteği de vermektedir.
TemizodaHvacProjeDanışmanlık
Ulpadust Endüstriyel Toz Toplama Sistemleri A.Ş. ULPADUST Endüstriyel Toz Toplama Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. endüstriyel uygulamalarda ortaya çıkan ilaç, kağıt, metal vb. tozların güvenli bir şekilde ortamdan uzaklaştırılması için, geliştirmiş olduğu, ATEX Setifikalı Toz Toplama Sistemleri ve Yüksek Vakum Toz Toplama Sistemleri üretmektedir. Bu ürünlerin yanı sıra endüstriyel hava ve yağ buharı filtreleri de üreten firmamız, kurulduğu günden bu yana çevre dostu ve kaliteli ürünler üretmek ve müşteri beklentilerine en iyi şekilde cevap vermek için çalışmalarına hızla devam etmektedir.

Firmamız yüksek üretim teknolojisi ile dünya standartlarına uygun testlerle Arnavutköy’deki fabrikasında üretim yapmaktadır.

Ulpadust, sektörde uzun yıllar çalışmış ve endüstriyel havalandırma konusunda uzmanlaşmış on mühendis tarafından kurulmuştur.

Ulpadust, 2015 Şubat itibarıyla faaliyetlerine başlamış olup sadece cihaz satışına odaklı değil, aynı zamanda üretmiş olduğu cihazların kurulum ve servis hizmetlerini de sağlamaktadır.
Ulpatek Filtre A.Ş. ULPATEK firmasının kurucuları ilaç, sağlık, tekstil ve gıda sektörlerinde sahip oldukları 40 yıllık tecrübelerine temiz hava ve filtre konularındaki bilgi ve deneyimlerini katarak, en basit havalandırma sistemlerinden temiz odalara kadar bütün iklimlendirme sistemlerinin filtre ihtiyaçlarına karşılık verebilecek uluslararası standartlara uygun, en yüksek kalitede Kaba, Orta, Hassas, EPA, HEPA ve ULPA filtrelerden oluşan geniş bir ürün ailesi oluşturmak için ULPATEK firmasını kurmuştur.

ULPATEK filtre, üretimine 2008 yılında, İstanbul Hadımköy’deki tesislerinde başlamıştır. Kaba, Orta, Hassas, EPA, HEPA ve ULPA filtreleri, filtrasyon alanındaki en gelişmiş makinalar ile EN 779 ve EN 1822 Avrupa standartlarına göre temizoda şartlarında üretmektedir.Kuruluşundan bu yana ISO:9001 kalite yönetim sertifikasını TÜV NORD / Almanya’dan alan ULPATEK, EN 779:2012 standardına uygun EUROVENT sertifikasını da Mart 2014 tarihinde almıştır. Yurtiçi pazarda öncelikli tercih edilen ürünlerimiz, şu ana kadar 60 farklı ülkeye de ihraç edilmiştir.

Bünyesindeki ARGE departmanında yer alan, başarılı ARGE mühendisleri ürün destek, ürün geliştirme ve mühendislik uygulamalarında çalışarak eğitim programları ve kapsamlı kaynakları aracılığıyla filtrasyon ve iç hava kalitesi (IAQ) konularındaki teknik bilgilerini müşterilerine aktarmaktadır.

Sanayileşmenin ve nüfusun şehirlerde artmasıyla havadan gelebilecek kimyasal ve biyolojik partiküllere karşı günden güne filtrasyonun önemi hızla artmaktadır. ULPATEK çalışanları da bu global problemin çözümünde bir dünya vatandaşı olarak rol almaktadır.
Yıldız Teknik Temiz Oda Sistemleri Makine Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. 1994 Yılında kurulmuş olan Yıldız Teknik Soğutma GMP ve ISO 14644 şartlarında anahtar teslimi Temizoda üretimi ve montajı başta olmak üzere Soğuk Oda ve Hijyenik Klima Sistemleri alanlarında tasarım, üretim ve montaj hizmetleri vermektedir. 2021 Mart ayı itibariyle Yıldız Teknik Temizoda Sistemleri Makine Sanayi ve Tic.Ltd.Şti olarak faaliyetlerine devam eden firmamız kaliteden ödün vermeyen, teknolojiyi yakından takip edip her türlü gelişmeyi üretimlerine aktarmayı kendine hedef olarak belirlemiş , konusunda uzman kadrosu ile temizoda sektöründe anahtar teslimi projeler üreten güçlü bir firmadır.
Uzun yıllardır alanında birçok projeyi hayata geçirmiş olan Yıldız Teknik Temizoda Sistemleri Hijyenin önem arz ettiği Hastane, Laboratuvar, İlaç Üretim Tesisleri, Gıda Üretim Tesisleri, Medikal Üretim Tesisleri, Kozmetik Üretim Tesisleri, Plastik Enjeksiyon Baskı Merkezleri başta olmak üzere birçok sektöre hizmet etmektedir.
TemizodaCleanroomHavalandırmaAnahtar TeslimTemizoda TasarımıPass BoxOtomasyonTemizoda KapılarıTemizoda PanelleriGmpİso8İso7Hvac.